Piosenki Biedronka I Czarny Kot Po Polsku
Słuchajcie, ludziska! Mam wrażenie, że Piosenki Biedronka i Czarny Kot po Polsku to absolutny fenomen! Serio, zastanawiam się, czy to przypadkiem nie leci potajemnie na Marsie. Bo skąd inąd ta popularność?
O co tyle szumu z tą muzyką?
Wiecie, niby nic wielkiego. Mamy sobie kreskówkę o dwójce nastolatków, co to zmieniają się w superbohaterów – Biedronkę i Czarnego Kota. Ratują Paryż przed złoczyńcami opętanymi przez Akumy. Ale hej! Każdy superbohater potrzebuje swojej piosenki, prawda? I tu wchodzi magia piosenek Biedronka i Czarny Kot po Polsku!
Dlaczego tak nas to kręci?
Po pierwsze, melodyjność! Te kawałki wpadają w ucho jak wściekły komar w letnią noc. Raz usłyszysz i koniec! Chodzisz i podśpiewujesz "Miraculum, po prostu najlepsze!". No przyznaj się, ile razy ci się to zdarzyło?
Po drugie, teksty! Niby proste, niby o supermocach i ratowaniu świata, ale kryją w sobie jakieś takie... no nie wiem... optymistyczne przesłanie! Że warto walczyć, że dobro zwycięży, że nawet jak się potkniesz, to możesz wstać i iść dalej. Serio, po wysłuchaniu takiej piosenki człowiekowi chce się od razu posprzątać w pokoju, ugotować obiad i jeszcze napisać powieść. A może tylko ja tak mam?
Po trzecie, polskie wykonanie! Oczywiście, oryginał jest super, ale Piosenki Biedronka i Czarny Kot po Polsku mają w sobie ten "smaczek", ten vibe, tę energię, której czasem brakuje w zagranicznych wersjach. Nasi wokaliści dają z siebie wszystko! Słychać, że wczuwają się w rolę! I to jest zaraźliwe!
Gdzie tego słuchać?
Wszędzie! Na YouTubie, na Spotify, na Tidal, w radiu (mam nadzieję!), a jak masz szczęście to nawet sąsiedzi za ścianą uraczą cię serenadą w wykonaniu swoich pociech. No dobra, może z tymi sąsiadami to przesadziłem, ale na bank dzieciaki śpiewają te piosenki na okrągło!
A wiecie co jest najlepsze? Że te piosenki to nie tylko dla dzieci! Serio! Znam dorosłych ludzi, którzy potajemnie (albo i nie) słuchają Piosenek Biedronka i Czarny Kot po Polsku i twierdzą, że to ich "guilty pleasure". No i co z tego? Guilty pleasure też jest pleasure!
Ja tam nie wstydzę się przyznać! Słucham, lubię i polecam! Niech moc Biedronki i Czarnego Kota będzie z Wami! I niech Piosenki Biedronka i Czarny Kot po Polsku umilają Wam każdy dzień!
"Miraculum! Moc przemiany! Tylko Ty! Zmieniasz mnie!"
No dobra, idę posłuchać jeszcze raz. A wy co robicie?
